äravus 22.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.nimelt on mul koguaeg selline äravuse tunne.Mõjutab ka igapäeva elu ja ka koige lihtsamaid asju kuidagi ei suuda teha poodi minna ntx.
Nägu hakkab õhetama kergesti ja kisub.. ja päikeseprillide taha on kuidagi hea peitu pugeda ja ka inimestega on raske suhelda sooviks väga lahti saada oma muredest aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) vt varasemad soovitused - otsinguga Ärevushäired.
Seal pakutud soovitusi siis ka rakendada. Ravimiks esialgu apteegi vabamüügist - rahustavad teed.
2) Terves kehas tervem psüühika. Kehalisi harjutusi ja võimalusi palju - leia endale sobilikud (sobilik on meeldiv).
3) Lõõgastusharjutused, psühhomotoorsed harjutused (vt otsingutega).
4) Tervist ei anta hõbekandikul, ei anta! Tervis ja sellest tulenev töövõime tuleb endale võidelda, endast võitu saada, ennast harjutama panna. Nagu sportlane - harjutab. Nagu näitleja - harjutab. Siit siis ka suhtlemisoskus ja suhtlemisjulgus - elu võtta mänguliselt.
Mängus eksitakse ja tehakse järeldused - vaja end paremaks
harjutada: hingeliselt, psüühiliselt, kehaliselt, sotsiaalselt.
Tegutseda, tegutseda, tegutseda - nii on targad öelnud.
Jüri O.-M. Ennet