Skisofreenia? 01.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma sõbra pärast. Ta on 28a noormees, kes on kergelt elu hammasrataste vahele jäänud. Kool jäi lõpetamata, mingil ajaperioodil on tarvitanud kanepit. Nüüd kurtis, et tal on eelmise aasta suvest paar nädalat aega kadunud, kuigi ta olla sel ajal kaine. Samuti kahtlustas ta, et keegi tahab teda tappa, olla teda uimastanud millegagi, mille tagajärjel ei julgenud ta enam koju minna mõnda aega. Lisaks on ta kurtnud veel peapöörituse üle. Kõige halvem on see, et tal puudub ravikindlustus. Tulles ise vaevu ots-otsaga kokku, ei suuda ma teda eriti materiaalselt aidata. Kuhu peaks pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lugu võib halb olla Kanepist!
Halb võib olla ka mingitest muudest psüühikat mõjutavatest ainetest.
Probleemi sisu võib olla ka vaimu-häires jne
Kindlasti pöörduda arsti vastuvõtule - üld-analüüsid ja vestlus perearstiga.
Valvearst-psühhiaater võtab vastu igal tööpäeval, valvetuba ööpäevaringselt.
Nii selgub häire olemus ja nii selgub kaet mida ja kuidas ravida.
Tegutsege!
Lahendid on olemas.
Jüri O.-M. Ennet