Minu isa on alkohoolik 26.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen suure mure ees ja ei tea mida teha. Äkki oskate mind aidata minu isa on alkohoolik kui hakkab jooma siis nädalate kaupa on kergem kokku lugeda kuna ta ei joo. Viimast aegu oleme tihti juba kiirabi pidanud kutsuma kuna kui hakkab joomatuuridest välja tulema siis tekkivad värinad ja täna oli asi nii hirmutav et viidi jälle kiirabiga ära kuna minu vend leidis isa põrandalt teadvuseta. Haiglast koju tuues lugesin arsti antud paberites et alkoholimürgitus. Olen terve lapsepõlve näinud ainult joomis nüüd on mul endal 2 last joodikust isa on vanaisa 2 lapselapsele aga lapsi tema juurte viia ei saa kuna koguaeg täis. Täna oli haiglas nii häbi kui läksin isale järgi ta oli purupurjus ja ise ei saanud aru kuidas haiglasse sattus. Ma nii väga soovin kuskilt abi saada et joomine ükskord läbi saaks enne kui ta ennast surnuks ei joo.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Üld-tervislikke sõnumeid annab perearst ja selgitab alkoholi tarbimise jätkumisega ees terendavaid võimalusi, haigusi ja nende kulgu halvenemise suunal.
2) Psühhiaatri vastuvõtule - saab soovitusi pingete maandamiseks ja ravi alkoholismi vastu.
3) Alkoholism on haigus ja häbeneda siin ei ole vaja - alkoholism suuresti ühiskondlik tõbi, ühiskonna poolt tegemata asjade tulemus.
4) Probleem keeruline, vajab kannatlikkust. (vt varasemaid).
5) Omapoolne soov-tahtmine on oluline ja võimalik kainele rajale saada momentaalselt, päevapealt.
6) Ei tilkagi.

Kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet