Kurbus 02.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minul tekkis novembris peale töötuks jäämist probleem. Mul on kodus kaks last ja mees. Alates novembrist, kui töötuks jäin, olen olnud väga kurb. Tunnen, et eesmärki ja sihti elus pole enam. Energiapuudus ja tohutu väsimus on peal. Kui saaks, lebaks päevad läbi voodis ja ei teeks midagi, sest lihtsalt ei viitsi ja suuda midagi teha. Söömisega on samuti probleeme, isu pole ja olen hakanud väga vähe sööma. Jaanuaris selgus, et olen lapseootel. Sisimas küll rõõmustasin, aga väliselt olen ikka selline kurb ja meeleolutu. Ma ei suuda lihtsalt mitte milleskis enam rõõmu näha. Vahel hakkan lihtsalt ei millegi pärast nutma ja võin tunde nutta. Ma ei tea enam, mida teha... Ma ei taha olla kurb enam, sest mul on kaks last ja kolmas tulemas. Mul on hea mees, aga ka meie suhted on on minu kurbuse pärast alla läinud. Kas saaksite mind aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Naistearst ja tema soovitused olgu esikohal. Olge õnnelik, et teid on Õnnistatud järjekordselt Lapsega.
2) Koosmeel ja koostöö abikaasaga - kindlasti saate koosmeelel hakkama. Ilmselt saavad ka teie vanemad (laste vana-vanemad) teid hingeliselt, vajadusel ka materiaalselt aidata. Hingeline tugi eelkõige.
3) Elukohajärgne sotsiaalosakond oma teenustega - Julgelt nõu ja abi küsida, Julgelt. Küsija võib abi saada, mitteküsija kindlasti ei saa.
4) Mängud-muinasjutud lastega - Laste nimel me ju elamegi - selat tuleb lisajõudu ja väge.
5) Jagage koduseid toimetusi omavahel, võtke julgust öiseks puhkuseks ja päevasteks lõõgastushetketeks.
6) Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Olete tubli, saate üheskoos hakkama!
Jüri O.-M. Ennet