Alkohooli probleem 05.12.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere selline mure.Et minu elukaaslasel alkohooli probleem juba pikkalt.Ùkski òhtu ilma òlleta ei sa hakkama.Iga páev vàhemalt 4 pudrlit õlut vaja osta.
Ja vàhe sellest kui iga nàdala lòpp raha saab sois juba vaja viina osta voi 24 ne kast òlut ja on juhuseid kis ka terve nádala palga koheaha joob ja joob nii kaua kui raha otsas .Mis selliste puhkude puhul saaks ette vòtta vòi see jààbgi nii kumi lahku monek ainus pààs sellest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Alustage perearstist - alul rääkige perearstile sellest probleemist ja siis minge koos Õlle/Viinasõbraga perearsti juurde tervist kontrollima.
2) Küll perearst siis selgitab: millised organid tal juba haiged, millised veel veidi terved, millal tõsised haigused tulevad, suured valud "terendavad" ja kaukas veel elupäevigi.
3) Kas matusepaik olemas, kas matuserahad kogutud?
See ei ole iroonia, see on TÕSI, SEE TERENDAB!
4) Elada edasi või mitte - selles ongi küsimus. Ja ainult selles.
5) Esivanemad ei võidelnud vabadus ju selleks, et lapsed ja lapselapsed end õlleputka taga vigaseks ja surnuks joovad! Vabaduse ja ELU nimel võitlesid nad.
Ole sinagi Meheks!
6) Sajad ja sajad mehed on PÄEVAPEALT täiskarsklaseks saanud ja on seda nüüdseks 20..25 aastat järjepanu olnud. Suutsid nemad, suuda ka Sina.
Suudad - juba tänasest!
Jüri O.-M. Ennet