Lähedase inimese alkohooli probleem 20.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
nimelt on suures sõltuvuses minu ema,ta ei suuda keskenduda ja kui miski teda häirib siis kohe tarvitab alkoholi,nimelt viina,see on peidetud kuskil kas köögis või muus kättesaadavas koha millegi taha ja siis vastav.vajadusele võtab,olen korra temaga rääkinud,siis muidugi ietas probleemi kuid lõpuks ikkagi tunnistas sellega et tänas et rääkisin temaga,kuid asi pole üldse paranenud,samuti elma üksteisest väga kaugel ja kuna üks laps on nii väike siis on nii raske leida momenti et rääkida,kuid kes veel võiks anda nõu või kuhu peak pöörduma sest rääkimisega see ei lõpe,see on nii kaugele arenenud ja ta on nii sõltuvuses,sest ega ta ei jää väga purju,vahest kui tihedalt võtab siis küll jutt muutub kuid siis kosub natuke ja sööb kogu aeg vahele,välismuselt on aks i ikka hulluks läinud,kohati on tal küll suusr tahtejüud kokku vütta-tööl olles kuid just nädalalõpud ja vabad hetked.
palun andke nõu kuidas edasi käituda,ette tänades,murelik tütar.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst meeskonda võtta, et tervise (süda, maks, vererõhk, aju jne.) aspektist VAJA ALKOHOLIKEELD...Pingete maandamiseks mõnda rahustit. Alkoholi puhul on hea Buronil. Vajadusel unerohtu. Mõne Autoriteedi suunamised.
Olukorra muutmiseks on vaja midagi Muuta!
Kannatlikkust, tegutsemist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet