Lihtsalt tahan nõu kuulda ja teie arvamust. 04.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane naine ja elame mehega koos juba 10 aastat.Asi on , selles, et ma ei tarbi mitte ühtegi alkohoolset jooki, lihtsalt ei salli juba selle lõhna ka. Ja kuna minu mees tarbib seda, siis meil on alati välja minnes või sünnadel riid, kuna mina ei joo alkohooli.Lapsena on mul halvad mälestused, kuna vanemad tarbisid küll alkohooli aga mitte, et nad oleks joodikud olnud vaid alati kui oli mingi koosviibimine või sünnipäev ja napsutamine, läksid mu vanemad vägivaltseks, nad peksid üksteist ja kaklesid.Muidu olid nad toredad vanemad ja minu mitte huvi alkohooli vastu ja lausa vihkan alkohooli on tulnud sealt. Seletasin mehele kõike seda aga tema vastab, et kardad, et oled samasugune, kui tarbid.Kuidas teha selgeks ültse kõigile seda , et miks ma ei tarbi siis alkohooli, isegi vanemad lausuvad koguaeg, et nad saa aru kellesse ma läinud olen, et ei joo.Mul on olnud keelepeal, et ütlen vanematele, et see on kõik nende pärast, mis nende vägivald on tekitanud aga mis see annaks, midagi.Ja sellest tekivad ka öö klubides mehega riid, kuna ta ei tee must ültse välja, ei tantsi, kui satun teda puutuma või tantsima paluma, et lähme tantsime ,käsib ta mul lõpetada, kuna ma ei joo ja veedab sõprade ja naistega megalt aega edasi ja lihtsalt minu ninaees võtab ümbert kinni olenevalt kes on see naisterahavas , kas sugulane, tuttav ,minu sõbranna, võõras naine ja tantsib ja lõbutseb. Aga mina jään taha plaanile, kuna ei joo.Mis teha, et see olukord muutuks ma tunnen , et ei kannata sellist käitumist välja. Ja veel unustasin mainida, et enne ta ültse minuga ei käinud just selle pärast väljas ja sünnipäevadel. Kui ütlesin, et lähme välja, lausus ta, et sa ju ei joo, sinuga on ju eriti huvitav seal.No ma pole temast aru saanud, kas alkohool on siis väljas käimise peamine põhjus, ei ma olen ilma alkohoolita ka lõbus, energiline, seltskonnas viskan nalja ega ma selle pärast veel kehv pole.Mida küll teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Karskus ja tervislikud eluviisid on kiiduväärt.
Elukaaslaseks ja Laste isaks - tervislike eluviisidega ja hoolitsev mees.
Kuulata rohkem oma südame häält.
Mida ise nedale soovitate? Jah, nii tehkegi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet