Kuidas käituda pokkerisõltlasega? 13.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen noor neiu kes elab peagi pool aastat oma elukaaslasega koos .Ta sõltuvus hasartmängu vastu on jõuliselt kasvanud ja seisund kriitiliseks kiskunud ,eitea kuidas käituda või kust abi otsida?
ei ole varem selle teemaga arstile pöördunud ,ta paneb alati kõik oma rahad mängu ,kui kaotab võib puhkeda nutma ,läheb närviliseks ,suitsetab 10 minuti jooksul paar suitsu ära ,loobib asju ,lõhub ,peksab seinu ,läheb hüsteeriliseks ja siis jään mina ette ,et mina olin tema mängu kaotuses süüdi ,mina segasin teda ,rääkida ma temaga ei või mängu ajal ja nii see kestab päevast päeva ja tunde mängib järjest ,isegi öö läbi üleval tihtipeale ,viimaselajal tekkinud enesetapumõtted ,langeb sügavasse masendusse ,võtab noa ja kaob sellega vanni ja on umbes 20 minutit seal siis tuleb välja rahuneb maha ja hakkab uuesti mängima .Nüüd võttis minult salaea raha 150 eurot arvelt ja sellest tekki selline seis ,tahan seda inimest aidata ja ta peale selliste asjade tegemist alati vabandab ja nutab ja räägib et tal on raske et ta on haige ja tunneb seda aga ta tahab muutuda et ma aitaks teda ,ma armastan teda ja tahan talle kõike paremat aga kuidas ma käituma pean ? kuidas ma pean reageerima ,või kuidas olema ? ma kardan et ütlen midagi valesti ,et mis võib teda ärritada ,kas tema süüdistamine ei ole ju õige tegu ? ma palun teilt abi MIS MA TEGEMA PEAN?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem mitmekihiline ja mitte lihtsamate valdkonnas.
1) Psüühika toimib nagu sõltlasel: psüühiline tung (juba mõte mängust "paneb mahlad tööle" ja ka kehaline tung (avaneb kaardilauas jas seal tegutseb juba "teine Juku"
2) Isiksuse omapära oma mitmekülgsuses, eesmärgid-sihid on valed ja seega isiksuse-energia läheb ka valesti.
3) Impulsihäire (enne tegu ja hiljem mõte, arusaamine lühiaegselt, kui sedagi. Kui mängulaud teele ei jää, siis impulsi toimet ei tule. Arvutis aga - nupuvajutus.
Seega:
a) psühhiaater - tema abi ja soovitused,
b) elusihid paika (töö-vanker ja lapse-vanker),
c) eluviisi muutmine - uue-inimese kasvatamine,
d) Mina (Ego) asemele Meie prioriteet.
NB igale tema nõudmisele järeleandmine ahistab ja orjastab sind!!!
Jutud ei maksa, maksab tema poolne uuele rajale minemine, arsti juurde jne. Kui aga hindab mängimist elukaaslasest tähtsamaks, siis ... oled sinagi temale mängukannikene, orjatüdruk, viha maandamise, raha varastamise "hoiupõrsake" jne.
Vabandamine on tühiühik, tegusid on vaja!
Teod maksavad!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

enesetapu mõtted

Tere. Mul selline mure et mu 23- aastane elukaaslane on natuke ära keeranud ja tahab ennast ära tappa.
üldiselt on nii et igal võimalusel otsib teravaid esemeid, millega ennast lõigata ja kui ta ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kiirabi ja Psühhiaatriahaiglasse.
Tööpäeval kella 18.00 ni on valvearst Dispanseris vastuvõtul.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Pidev desinfitseerimine

Tere
Kuidas käituda ilmselgelt vaimse häirega inimesega, kes pidevalt ja kõike demonstratiivselt desinfitseerib? Kuidas vaimse häirega inimest vastavate instantsideni suunata, kui ta seda ise ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis vanuses on inimene? Noorel ühed ja eakal teised desinfitseerimise tekkemehanismid.
Noortel OKH, eakatel mingi orgaaniline luululine asja olemus.
Psühhiaater peab patsiendiga vestlema, ...

Loe edasi

Kuidas aidata vägivallamõtetega inimest!

Tere!
Elukaaslane hiljuti tunnistas et tal tekivad vägivaldsed mõtted inimeste pihta ning asusime ka probleemiga tegelema (võtsime ühendust arstiga). Nüüd aga mure selline, et ei tea, kuidas ma peaksin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võtsite ühendust arstiga ja arst-psühhiaater annabki siis arstirohtu ja muud vajalikku nõu.
Vestelda igapäeva olulistest asjadest, oma muresest vaid siis, kui see mure jagamine kergendust toob. ...

Loe edasi

Hirm vangla ees ja eriti sealsete vägistamiste ees.

Tere, see kiri pole irooniline ega muidu lollitamiseks, tahan reaalselt teada, kuidas käituda vanglas nii, et vältida olla vägistatud. Küsin, sest praegune vanglasüsteem paneb vabalt kokku varga ja endise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Käituda inimlikult. Vanglas ja Vaimuhaiglas on inimlikkust hulgi rohkem kui nn vabas ilmas, vabaduses. Käitu inimlikult ja seadusekuulekalt. Julge ei karda.
Tervitab
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

skisofreeniku hooldus

Mida tuleb skisofreeniku lähedastel eriti hoolega jälgida ja vältida?Millised ohud käivad skisofreenikuga kaasas?Kuidas on kõige õigem suhelda?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Käituda tavaliselt, südamlikult, inimlikult. Kõige enam tähtsust omab arstirohu korrapärane võtmine ning tohtri visiitidel käimine. See peamine.
Muud asjad kooskõlastada ravitohtriga.
Parimate ...

Loe edasi

Pipolaarsed meeleolu häired

Soovin vastust küsimusele : mis on haigus pipolaarsed meeleoluhäired? Kuidas seda ravitakse, mida peab teadma kui on diagnoositud selline haigus,kuidas käituda sellise diagnoosiga inimesega, millest hoiduda, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Selle häire korral on periooditi tundeelu, mötlemise ja tahtesfääri tegude "körgperioode" - maniakaalsusi kui ka vastassfaase - depressiivsust.
Vaheperioodidel on inimene ilma mingi häireta, täiesti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: