buliimia raseduse ajal 23.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu probleem järgmine:Sain teada, et olen rase ja seda juba teist kuud.See tuli mulle üllatusena, sest päevad olid mul regulaarsed, kuni viimase korrani ja siis tegin rasedustesti, mis näitas positiivne. Läksin arstile ja tema sõnul olen juba kaks kuud , ja pisut pealegi, rase. Aga küsimus selline-kas ma võin üldse seda titat saada, kui olen olnud buliimik ka raseduse ajal. Ma ei ütleks ,et mul haiguse "hood" koguaeg on, kuid vahest 3 korda nädalas, muidu harvem.Ma püüan sellest võitu saada ja saangi, ma tean,aga milliseid tüsistusi see võib lapsele teha.Või on parem , kui siiski ei sünnita.Sellest ma juba lugesin,et eelnevad oksendamishood lapsele ei mõju aga kui seda on tehtud raseduse AJAL ,seda kirjeldatud pole.Palun aidake, laps on tegelikult väga oodatud,ja ma tunnen end süüdi aga äkki ma ei peaks sünnitama.Teid ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eestirahvas on Teile uue Lapse sünnitamise korral tänulik. Kõige rohkem vajate seda Last Teie ise.
Mineviku buliimia unustage, edasine käekäik käib naistearsti juhendamisel.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet