Mure hingamise pärast 27.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline probleem,et mul tekkis hiljuti stress.See avaldus südame kloppimisega ja peapööritusega.Nüüd mul aga viimasel ajal süda mitte ei klopi vaid õhtuti või siis kui rahulikult olen lööb süda hästi aeglaselt.Ja kui muidu inimene hingab normaalselt õhku sisse-välja siis vahepeal mul on see nii kergeks läinud et siuke tunne et välja hingan aga sisse hingan tükk aega hiljem.Küsimus miks on hingamine imlikult kergeks läinud? Kas seda võib tõesti stress põhjustada ja kas stress põhjustab ka pearinglust?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism paneb selle hingamise rütmi jm ise paika. Mitte seda jälgida, mitte kontrollida.
Vajalik on:
a) mõnusad jalutuskäigud ja nautida pargi-mere-taeva jne Looduskaunidust;
b) Minu Palve-Meditatsiooniharjutuse esimene samm - vabaned üleliigsest stressist, paraneb aju verevarustus ja kogu psüühiline tegevus.
Elusihid korrigeerida.
Sihiks peab olema elurõõm ning töö- ja loomevõimeline elu 100. eluaastani (praegused pensioni-sambad ju õhukese riigi puhul piisavat elukvaliteeti ei taga!).
Minul on ka sihiks 100.
Sihikindlalt-rõõmsalt edasi!
Jüri O.-M. Ennet