alkoholism 23.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas alkoholismi (joomasööstud umbes 2 korda aastas) raviks on ravimeid.

Kui on siis sooviks teada nende toimemehhanismi , kui pikk on ajaliselt ja kui kallid on antud ravimid.Kuhu tuleks konkreetselt pöörduda ,et taolisi ravimeid

välja kirjutada. Kas ravi on võimalik anonüümselt.

Tänan!

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Parem oleks siiski pöörduda ravi suhtes konsultatsioonile.Sõltuvuse probleemidega tegelevad peamiselt siiski psühhiaatrid. Tallinnas on spetsialiseerunud sõltuvushaiguste raviks Wismari Haigla.Teenindame loomulikult ja ka teiste piirkondada inimesi.Täiesti võimalik on ka anonüümselt end ravida,kuid sel juhul tuleb visiidi eest tasuda ise (Wismaris visiit 125 krooni).

Harvade joomatsüklite ennetamiseks on olemas mitmeid võimalusi.

Mõnel on tsüklid kindla intervalliga ja tihti tekib eelnevalt psüühilise seisundi muutus(närvilisus,meelolu langus jne).Taolistel juhtudel võib abi saada ennetavast ravikuurist mõne psühhofarmakoniga (antidepressandid,rahustid)

Paljud lasevad endale aga paigaldada organismi kestva toimeajaga blokeeriva preparaadi ("nn ampulli).On ka teisi variante.Kasutatakse ka erinevaid psühhoterapeutilisi meetodid ,mis võivad mõnele päris hästi toimida.

Sobiva meetodi leidmiseks peab arst siiski patsiendi ja tema haiguse iseärasustega eelnevalt tutvuma.

lugupidamisega

Jaanus Mumma