Õhupuudus ja hingamisraskused 19.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

1,3 aastat pärast esimese lapse sündi otsustasime järmise lapsega rasedaks jääda. Rasedaks jäime kohe esimesel katsetamisel, aga rasedus katkes 5-6 rasedusnädalal. Mõni kuu hiljem, kui tohtisime uuesti proovida, juhtus täpselt sama asi. Mõlemad rasedused oli peetunud (kuigi viimase menstruatsiooni järgi arvutades oleks pidanud rasedused olma 5-6 nädalat, olid need peetunud juba ca 10 päevastena). Mõlemale katkemisele eelnes 2 nädalane õhupuudus ja hingamisraskused. Pidev haigutusvajadus oli ka rahulikult pikali olles.Viimasele rasedusekatkemisele eelnes ka üks päev häirivat südamekloppimist - südamesagedus oli mõõtes 109.
Tänaseks on viimasest katkemisest möödas nädal ja mul ikka pidev õhupuudus - terve päeva ja väga tihti. Eelmise katkemisega kadus õhupuudu kohe pärast katkemist (ka ei eelnenud sellele südamepekslemist).
Vereproovid, mis naiste- ja perearsti poolt võetud, näivad kõik korras olevat. Perearsti järgmisel visiidil arutame veel võimalike õhupuuduse põhjuseid. Ka olen saanud saatekirja geneetiku vastuvõtule, kontrollimaks geneetilisi põhjuseid raseduste katkemistel.
Kas võib olla, et minu õhupuudus ja pidev haigutamise vajadus on hoopiski psühholoogiline probleem. Kas see on loogiline, et see lõi mul välja mõlemal korral kaks nädalat enne raseduste katkemist. Kuidas ma saaksin teada, kas see on minu puhul psühholoogiline probleem?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naistearstiga korrigeerite rasestumise küsimusi, perearstiga üldkehalisi funktsioone ja psühhiaatriga:
a) sisepingetest (stressist, mis võib anda ja annab mitmeid kaebusi nii emotsionaalsel, psüühilisel kui ka kehalisel tasandil) vabanemine. Kõik rahulikud kehalised harjutused head, kuristamine (olemuselt pikk väljahingamine-ohkamine ja see rahustab), ümisemine ja minu Palve - esimene samm eelkõige;
b) õige töö/aktiivsuse- ja puhkerežiim. Une arvelt ei minutitki. Päevased puhke- ja relaxihetked;
c) toidu MÄLUmine. Toidust saame seda energiat, mida mäludes mõtleme ja soovime;
d) Rõõmsameelsus koos abikaasaga. Mona-Linda naerataus - aitab väga palju!
Igast murest saab üle, lahendid olemas!
Jüri O.-M. Ennet