lõualihaste kramp 17.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et mul hambad lähevad nagu kokku, umbes nagu hammaste krigistamine, aga ma ei krigista neid vaid alumine lõualuu läheb justkui krampi ja siis surun hambaid omavahel kokku. Vahepeal oli murre juba hammaste pärast et kuluvad ära.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) See ei ole ravimist, see ei ole ravimi kõrvaltoime. Mirtazapinum on väga hea rohi ja seda võtke endale sobivas annuses edasi.
Arstirohi on abivahend, harjutused põhivahend ja "uued prillid" e uus elamise helistik ehk uus hoiak - eesmärk.
vt minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiip. Õigemini minu 3E-d (Ennistamine e ravi, Ennetamine e profülaktika, Edendamine e treening) mõjutamise printsiip. Rohkem - vt. Tervisemaja ptk-d rmt-st "Väljavalitu".
2) Lisapingeist vabastab relax-harjutus, seda eriti kaela-kukla-õlapiirkonnas - Palve esimene samm.
3) Mineraalvesi (eriti Borjomi) aitab neid lihaspingeid kõrvaldada. Apteegist saab ka mõningaid mineraalirohkeid vabamüügil olevaid tabletikesi.
4) Inimene elab sotisaalses keskkonnas, ka seda ei tohi unustada. Seda saame muuta (loodan, et ikka saame ja e-tulemusi kiirkorras valimiste lõpupäeval ei hävitata, et ka järeltulevad põlved saaksid ausaid häälte kokkulugemisi veel vaadata) valimistel osalemisega, elukogemustega inimeste valimisega. Jutupaunikutest pole kasu.
Koosmeel meid hoiab!
Head tegutsemist,
JüriO.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

alkohoolne epilepsia...

... Minu 63 aastasel onul on juba viimane pool aastat iga kuu ,joomise tagajärjel ,krambid. Ise ta seda vist ei tea, vähemalt me ei räägi sel teemal. Korra küsisin, siis vastas eitavalt. Joomist ta maha ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohoolse epilepsia haiguspilt on sarnane langetövega:tooniline-pingekramp,sellele järgnev klooniline-tõmlev kramp,teadvus kadunud,toimunust ei mäleta mitte midagi.Põhjuseks on aju kahjustus alkoholi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: