Imelik uinumine. 11.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Aegajalt esineb selline olukord, et kui selili uinun, siis j2rsku ei saa ennast liigutada ning siis teen k6ik selleks, et saaksin, millej2rel yles ehmun. Teine variant on, et nagu mingit laadi pinge tekib, mis yha kasvab, kui ma l6pus silmad lahti saan, siis tulevad yle keha kylmav2rinad. Kohe kui silmad kinni panen, hakkab sama teema pihta ehk hakkab j2lle selline imelik pinge pihta ja selle vabanemisel taas kylmav2rinad hetkeks. Ma ei tea, mis saab, kui seda ei vabastakski. Selle toimumise ajal olen nagu pool 2rkvel, kuigi samas nagu magaks. Samas ei teagi kas seda pingeks nimetada, kuna t2pselt ei m2leta, mis keha piirkonnas see toimub. Millegip2rast arvan, et silmade taga vms. Samuti t6usen 66sel mitu korda yles.

Loodetavasti on p6him6te arusaadav.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, abiks väike arstirohi.
Lisaks: a) päeval mõõdukas kehaline aktiivsus ja b) õhtul psühho-regulatsioon, liigsetest pingetest vabanemine. Sobib minu Palve-Meditatsioon, sobib yoga, sobib AT - autogeenne treening jne. Leida endale sobilik ja sellega siis praktiseerida.
Mure on kõrvaldatav!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Öine ärevus

Peaaegu igal õhtul ca 30 min pärast uinumist ärkan ärevuse tundega. Keha reageerib justkui oleks keegi mind ehmatanud. Süda lööb kiiresti ja selline ärevuse/hirmu tunne on hetkeks.

Selline ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Õhtul rahustavad rituaalid,
apteegi vabamüügist - Melatoniin (õhtul sisse võtta üks tabl),
apteegist rahustavat teed ja seda õhtul juua.
Minu harjutus - korduvalt päeval ja kindlasti ...

Loe edasi

Unehäired

Tere!

Selline asi, et mul on probleeme unega. Esiteks, uinumine on minu jaoks väga raske ja vahel võin tundide kaupa voodis lebada, enne kui magama jään. Hommikuti on muidugi seetõttu väga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm). Isiklikult teen seda päeva jooksul mitmeid kordi, aga kindlasti vahetult enne unevoodisse minekut.
2) Apteegist - Melatoniin tabl., õhtul enne und.
Loe edasi

uinumine

Tere,

olen 18 aastane noormees. Tervis korras ja psühholoogilised mured ei vaeva (enam).
Probleem, kui seda probleemiks saab nimetada, pigem ebamugavus, seisneb selles, et on küllaltki ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lühiperiood võtta rahustavat teed või isegi uinumist soodustavaid rahusteid (näit. Valocordin-Diazepam tilku). Kindel režiim, päevased kehalised harjutused (füüsiline väsitamine). Psühhoregulatsiooni harjutused. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: