Elujõuetus, peavalud, väsimus 04.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et päris tihti on mul jõuetus ja väsimus. Kaasas käivad veel peavalu oimu kohtades, silmade väsimus (ei saa hoida silmi lahti kui näiteks toas või muus kohas on eredam valgus, tunnen, et silmad hakkavad valutama), kaelapinge ja pinge kuklal. Kaasneb ka janutunne ning ebameeldivad suu lõhnad. Joon vett palju, aga ikkagi janu ei kustu.
Olen ka täheldanud, huvi ja motiveerituse puudumist ükskõik millise tegevuse suhtes. Kui tegelengi millegagi, siis seda võiblla 30 minutit ja huvi kaob. Ei vii toiminguid lõpuni.
Kui võõra inimesega alustan vestlust või olen uues kohas, teen uusi tegevusi, siis tunnen rõhumist südames ja kehas ehk olen pinges.
Ei suuda inimestele silma vaadata vaid vaatan kuhugi eemale või mujale.

Olen veel täheldanud, et kui ma magan 10 tundi, siis olen terve päeva vältel väsinud ja uimane, ka stressis.
Kui aga magan 8 tundi, siis olen ikka väsinud, aga tunne on parem.

Kirjutan selletõttu, et see hakkab segama mu elu. Tunnen ebamugavust ja tahan paremini elada ja vabamalt võtta.
Kas probleem võibolla nii hull, et on tekkinud depressioon?
Kuidas saaksin alustada oma probleemide lahendamisest?
Kas kirjeldatud nähtused on kuidagi omavahel seotud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst - vererõhk, veresuhkur jm perearsti poolne kontrolli alla.
Psühhiaater ja temapoolsed soovitused.
Tervislikud eluviisid: töö- ja puhkerežiim, kehaline aktiivsus, õige toitumine jms.

Need teie probleemid on omavahel seotud ja need on lahendataavad.
Tegudele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet