Ärevushäire ja peavalu 13.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ennet!

Mul oleks Teile selline küsimus.

Ma lõpetasin vahepeal oma AD ravikuuri ära, kuid nüüd olen kaks ja pool nädalat võtnud uuesti Elicea 20mg. Alustasin muidugi 5mg ja siis edasi 10mg ja lõpuks 20mg.
Kuid nüüd on tekkinud selline "vati" sees olek. Peavalud, need ei ole tugevad, vaid närib ja on ebamugav. Silmi on lihtsam ja mugavam kinni hoida, kui lahti. Üldse selline ebamugav tunne on, justkui miski hoiaks tugevalt mu pead kinni.
Kas see võib olla ärevushäirest endast tingitud või hoopiski AD pärast?

Olen väga mures. Ma tean, et Te soovitate mulle nüüd harjutusi. Harjutusi ma teen, samuti ka trenni. Kuid see pea ebameeldiv tunne teeb mind murelikuks ja ärevaks. Mida ma peaksin ette võtma?

Palun väga Teie abi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutusi soovitan muidugi, teil tuliselt õigus.
Eelkõige alustaksin ravimi annuse muutmisega - "mängida annusega" ja leida see sobilik doos. Enesetunne ja sisehääl ütleb täpselt ette - seda jälgida.
Indikaator - enesetunne, see on põhiline dirigent.
Peavalude valdkond - orto-staatilised harjutused: püsti-lamada-jalad üles- turiseisu ja tagasi lamamine-püsti; minu Palve-Meditatsioon, siin siis ringutus-püsti...alla-lõõgastust..lähteasend-

Vererõhu kontroll
Piisav uni.
Head tegutsemist ja loomulikult ka harjutused,
Jüri O.-M. Ennet