mure. 12.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas tegu võib olla nõrga närvikavaga või hoopis alkoholi probleemiga?tihti ei joo, kuus võibolla 3 korda kui peole minnakse. ärritun asjade peale kui minu nn õigeid otsuseid maha tehakse, oma tarkust peale surutakse, et see mida mina teen pole õige. sellest võib tekkida selline tüli et on kohe. ja kui alkoholi tarbin on asi veel hullem, lähen isegi kallale,sest ei suuda sõnadega midagi selgeks teha. loomulikult kahetsen seda et üldse tülis käsi olen kasutanud, tüli möödudes vabandanud nii et maa must. ja suhtes noormehega, tunnen veel et ta teeb mind maha, alahindab mind. kas see ärritus võib tulla hoopis sellest, surun oma viha alla ja alkoholi saades siis lihtsalt plahvatan. kelles ülde viga on kas minus või hoopis mu noormehel, kes ka väga armukade on?!

ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholi Kurat teeb inimese agressiivsemaks, see on alkoholismi üheks oluliseks tunnuseks. Kui alkohol elimineerida ja minna karskuse teele, siis see tõstab suuresti enesetunnet ja teiste hinnanguid Teie suhtes. Siis saab ka neid Tõe ja Õiguse probleeme rahulikumalt arutada - kui nad ikka ka siis olulised on. Esivanemad ei elanud selleks, et meile elu anda ja me siis joodikrahvaks muutuksime. Alkoholismitee on selleks, et inimene pisiküsimustes õigust taga ajaks ning suurtes asjades orjameelselt rikkaid rikkamaks orjavad - lisaväärtus ei tule tuulest.
OK, Ole Kaine!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet