ärevus ja depressioon kuna muutsin elustiili tervislikuks 11.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on kahtlus, et ajukeemia on paigast ära, kuna sai pikka aega joodud, suitsetatud, narkootikume aeg-ajalt tarvitatud. Nüüd ei ole juba 6 kuud midagi tarvitanud ja ainult tervislikult elanud, kuid tekkinud on ärevushäire mis on kestnud 5 kuud ja kerge depressioon ja paranoia. Arvan, et asi on seotud neurotransmitterite tööga - serotoniin jne. Minu küsimus on, kas see taastub ja loksub ajapikku ise paika, või ei? Elustiil on 100% muutunud - mõistus tuli koju.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Asi loksub ise paika tervislikult elades, aga veelgi parem on teda aktiivselt "loksutada" terviseradadele.
1. Uni, puhkus ja sellega seonduv. Puhkus taastab jõu!
2. Kehaline treening (jõukohane), kehaline aktiivsus. Kehalise tegevusega kaasnev ainevahetuse tõus tõstab ka vaimse sfääri ainevahetust, töövõimet. Terves kehas terve vaim!
3. Psühhoregulatsioon, et liigsest pingest vabanenda ja oma vaimujõudu eesmärgipäraselt kasutada saaks.
4. Elusihid (praegune eluetapp ja ka kaugemad sihid) paika panna. Kaks vankrit vedada. (vt. Tervisemaja soovitusi minu raamatust "Väljavalitu").
5. Olles ise õigele rajale saanud, siis aita ka sõbrad õllepotist ja narko-tossust eemale.
Aidates teisi aitad veelgi rohkem ennast!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet