Nutuhood ja lähedase inimese eemaletõrjumine 17.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
kurvastan oma kallimat, teda eemale tõugates ja avaldades oma kahtlust tema
õilsate kavatsuste suhtes. Meie tragöödia seisneb selles, et asjaolude sunnil oleme olnud lahus 9 kuud, ainult telefonis suhelnud. Tema helistab mulle iga paev ja mina talle. Ta on voodihaige, kellele mina olen valguskiir, kelle nimel edasi elada. Mul on väga raske, sest selleks, et temaga koos elada, pean otsima teise ameti. Kuna tegemist on välismaaga, on hirmud suured. Viimasel ajal olen hakanud teda süüdistama külmuses, nägema märke tema jahtumisest, kuigi tema seda ei tunnista. Ei tea, mida teha, nutan sageli ootamatult endalegi, rohtudest kirjutas arst mulle valja Xanaxi, võtan seda ainult äärmisel vajadusel. Olen nagu pidur ja ei suuda eluga edasi minna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmaelu tunnetamisel on evolutsiooniliselt baastasandiks emotsioonide tasand - selle alusel teeme järeldusi-otsustusi ja mõistuslik analüüs ei ole esiplaanil. Selle tasandiga piirdues on ka teguvused-tegematajätmised minimaalsed ja kogu Hingejõud ja kehaline vägi läheb vaid Muretsemisele, murekatla kütmisele. See väsitab, kurnab, vähendab praktilise tegutsemis võimalusi.

Seega - vaja on asjad-olukorrad ratsionaalselt läbi vaagida, otsustamatus konkreetsete otsusteni viia ja siis vastvalt tegutseda. Kui Otsused vastu võetud, siis saame selle Mure-Aurukatla auru-energia juba oma plaanitud tegude suunal rakendada!

Tabletid-rohud on vaid liigse pinge "maandamiseks", et adekvaatseid otsuseid suudaksime vastu võtta. Teguderajal on ravimite osa juba vägagi tagasihoidlik.

Energiat mahub organismi antud hetkel teatud hulk - nagu (piltlikult) suurde anumasse vedelikku. Seega nn muretsemise-energia tuleb suunata Tegutsemise radadele! Ja sellel rajal tegutsemine annab juba tegutsemiserõõmu ning tegutsemine-rõõmutsemine ühinevad.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet