tunnen end imelikuna 13.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

minu mehel diagnoositi mitmed korrad depressivne psühhoos.Ta tunneb end normaalselt.Kuigi vahel ei maga ja meeleolu kõigub minu nägemuse järgi.Tema arvates pole tal midagi viga ta ei vaja rohtu.Tema arvates on viga minus.Ma tõesti kardan tema uut haigushoogu,ta muutub siis ohtlikuks endale ja teistele.Olen tähele pannud,et rohtudega on normaalne ja ta ei ole nii tihti vihane.Tema aga ei salli rohte,igal võimalusel poolitab või jätab nad võtmata.Kas peaksin muretsema või olen ise imelik.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui esineb nn depressivne psühhos e MDP vastava faasiga, siis ennetamiseks ja uue hoo ärahoidmiseks rohu võtmine VAJALIK. Teie iseloomust ja "imelikkuses" need protsessid ei sõltu.
Rohud tänapäeval head, vaja korralikult rohtu võtta ja ennast mitte kahjustada.
Järjekindlat rohu võtmist soovides,
Jüri O.-M: Ennet