Suhted mehe ja tema endise perega 19.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et läksin mehega 3 aasat tagasi lahku. Siis olime nagu niisama, saime kokku ja olime koos. Ja siis aasta aega tagasi sain teada, et ole rase. Armastaus kestis ja kestab siiani, kuid probleemiks on see, et ma ei suuda leppida tema eelmisest elust lapsega. Tema pere vajab minu arust kogu aeg abi, nagu ei suudaks ilma temata olla. Ta teeb palju tööd ja on vähe vabu päevi. Kuid ma ei taha, et meie kallis laps peaks seda tulevikus pealt nägema. Mis ma tegema peaks??? Ma armastan väga neid mõlemaid. Peale lapse sündi muutus veel eriti. Ja me ei saa nagu kunagi oma jutu poindile, kuna alati üks ja sama teema - tema minevik ja sellel ei ole otsa ega äärt. Kas me vajame mõlemad abi või ainult on minus probleem? Minus on kõik asjad negatiivsed, peale lapse muidugi tema on nagu päike mu elus. Aga ma ei taha loobuda oma mehest. Mis teha??

oodates tagasisidet.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhted kujunevad suhtlemisega, kooselu sõltub omavahelise ühisosa olemasolust, selle ühisosa suurusest. Laps ja sellega seonduv on ühisosa suurendaja, siis omavahelised huvid, soovid, eesmärgid, tulevikunägemused.
Nõustamine on ikka kasulik, koos/lahuselamise otsustavad asjaosalised ikka ise, ise tuleb ka suhete kvaliteedi eest hoolt kanda.
Eluaeda rõõmutaimi külvates on vajalik ka umbrohutõrje, peenarde puhastamine, aia eest hoolitsemine.
Rõõmsameelsus suurendab rõõmsameelsust, edendab suhtlejate omavahelist ühisosa.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet