lapse saamine 07.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere! käin juba 4aastat arstil et lapsi saada aga pole õnnestunud ,arstid arvavad et mul on see tahe nii suur et on peas kinni ja sellepärast ei saagi .......
kas see on võimalik .ma ju ei mõtle sellele kogu aeg
mida teie arvate ja soovitate teha .........

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naistearst, meestearst eelkõige. Kõik pillid repertuaarist ära, korralik puhkus, mõõdukas kehaline aktiivsus ja küll ta siis ükskord ikkagi tuleb. Mõnedel need "asjatoimetused" võtavadki veidi rohkem aega. Arvan, et see Lapse-saamise-soov tuleb küll ainult kasuks.
Mõnikord juba väikenegi elustiili muutus annab häid tulemusi, vähenegi harjutamine aitab "kännu tagant lahti."
Harjutused tulevad kindlasti kasuks. Minu harjutus parandab väikevaagna elundite verevarustust ka, pingete maandamisest rääkimata. Tehke. Ja tulevane Paps harjutagu koos Teiega ja sama hoolega.
Tänapäeval on see meesterahvaste seemnevilja aktiivsus ka rohkes istuvas elustiilis, liikumisvaeguses, suitsetamises, magamata öödes, depressioonis, "suurkõht e õllerase kõht"-probleemides, närvipinges "kinni."
Seemnevilja kvantiteedi ja kvaliteedi suhtes on ainuüksi suitsetamisest (teistest psühhoaktiivsetest ainetest rääkimata) loobumine suuresti kasuks.
Head harjutamisrõõmu teile mõlemile!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Paroxetine

Tere

Olen kuue kuu jooksul ravinud paanikahäiret Paroxetinega. Praeguseks on ravi lõppemas. Paanis on võimalik lapse saamine. Unustasin raviarstilt küsida kas üldse ja kui kaua aega peab olema ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paroxetin, Rexetin, Seroxat jt. - raseduse ajal -ei tohiks, sünnituse järgselt kohe - ei tohiks, raseduse eeslelt - nädala-kaks ja siis on ta organismist igati väljunud.
Plaanige, olge kehaliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: