Sundmõte? 24.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevavad häirivad mõtted. Need tulevad siis, kui olen mingis uues/võõras seltskonnas või koolitunnis. Mõtted on halvustavad või pahatahtlikud. See muudab mind väga kurvaks, kuna tegelikult ei soovi ma kellelegi halba. Koolis on asi eriti hull, tunnis ei suuda keskenduda ning olen kindel, et teised on minu kurje mõtteid kuulnud. Peas on suur mure ning ei tea, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule
ja üheskoos saab täpsustada nende halbade mõtete vastu tegutsemise plaani. Vajadusel ka arstirohtu. Tervislikud eluviisid kindlasti: piisav uni ja mõõdukas kehaline aktiivsus. Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm vabastab liigsest pingest.
Räägi ka emale oma murest. Üheskoos tegutsedes on tulemused paremad.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet