Rahustitega jama 09.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Nüüd juba 8 kuud, kui võtan bromazepam rahustit, kogu aeg oli see üks kogus 1tbl. päevas, pool hommikul ja pool õhtul. Ad. ravi peale pole ikka veel saanud ja nii pean kogu aeg seda bromakat sööma. Ärevushäire on läinud tõsiseks ja väga talumatuks ja paanikahood ka. Olen proovinud seda rahustit vähendada ka ise, aga ei tulnud midagi välja sellest. Proovisin nii, et hakkasin kolmveerand võtma mingi aeg, aga siis tulid paanikahood ja ja talumatu tunne peas, nagu hakkaks ära keerama ja talumatu võõrutus, mida ei pidanud vastu. Kõik helid, ühesõnaga kõik tundus ümberringi nii talumatu, et kui 6 päeva olin nii proovinud, siis läks asi veel hullemaks, isegi kui vanale kogusele tagasi läksin. Iga päev hakkas käima kiirabi ja nemad panid veel segamini seda valocordini-diazepami tilkasid. Nüüd on ka see vana rahusti võtmise nö. skeem paigast ära. Kui varem sai võetud nii, et pool hommikul ja pool õhtul, siis eile näiteks kui olin pool võtnud hommikul, läks hirmutunne ja talumatus olla juba kella 5-ks õhtul nii suureks,et pidin teise poole juba ära võtma. Õhtul siis enam ei võtnud, aga hommikul kell 6 tõusin selle peale, et peas hirmuseisundid jälle ja tahtis paanika tulla, siis võtsin pool. Nüüd ei tea kuidas edasi võtta. See diasepami asi seal vahel ajas kõik segamini, aga samas selle 1 tableti bromazepamiga piinlen ka juba kaua. Koguaeg on nagu sellest ka juba võõrutus olnud. Mida nüüd edasi peaks tegema ja kuidas seda edasi võtma? Kui võtan seda rahustit, siis hakkab pearinglus ka, südamevahelöögid ja paha on, ütleks, et isegi paanikahood tekivad sellest, kui võtan ka ja lähen sassi. Kui ei võta, on ka talumatult paha olla. Teisi rahusteid ka ei talu ja Xanaxi peale ei taha kohe kindlalt üle minna! Diazepam mõjub ka kõigest 2h ja siis teeb ärevaks. JA lisaks kõigele sellele on oma haigus ju ka all, see tugev ärevushäire, aga rahustitega olen hakanud tundma, et halvemaks läheb. Palun nõu, mida teha? Ma olen juba meeleheitel ja kardan mis saab. Ei talu seda kõike enam ja eriti kui rahustitest nii paha ka hakkab.
Ravimite taluvus on üldse väga kehv.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule. Neuroleptikumid ravimina ja tervislike eluviiside täieline komplekt. Iga tera tervisekaalu pluss poolele on vajalik.
Psühhiaatri vastuvõtule ja harjutused.
Elusihid paika. vt Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu".
Tegutseda, tegutseda, tegutseda!
Jüri O.-M. Ennet