Elutüdimus 12.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Eelneval kirjale lisa .
Olen mõelnud juba kolm aastat enese hävitamisele, kuna ei tule toime ja tunnen end liigsena ja suht üksi oma muredega. Keegi ei mõista minu valu ja sotsiaalset probleemi, kuna oma tööd lihtsalt ei jaksa ja ei suuda suhelda inimestega. Tunne nagu pole enam normaalne. Ei taha olla teistest sõltuv ja nõrk. Ei oma tööd, kuigi omal ajal pidasin nn üksi üleval peret ja siis polnud sellele aega mõelda, kuid nüüd, lausudes, et olen 50 ja veidi üle, ei leia tööd. Kuna nii vana, öeldakse, me ei vaja. See näitab taas minu mõttetust ja püüan end siin rahustitega maha rahustada, kuid see näib võimatu, ei aita ka mingid antidepressandid, olen nad juba kõik järgi proovinud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pihtimine, mure rääkimine nn pihiisale (psühhiaater kaasa arvatult), mõnele lähedasele või usuinimesena siis Absoluudile. Vajadusel ikkagi võtta ravimeid (meeleolu korrigeerimiseks AD ja vajadusel ka veidi valuvaigisteid). Karpaalkanali vallas on kasuks ka füsioteraapia. Töötusega seonduv on sotsiaalne probleem ja vajab sotsiaalse (ühiskonnaelu) tervise ravi - üheskoos teiste kaaskannatajatega. Praegu teil ikkagi elu sees, parasjagu elukogemust - saate teataval määral ikka lähedasi mõtte ja teoga abistada ning seega ka eneseusku kergitada. Lähedased vajavad teid ja vajalik olete ka ühiskonnale.
Tegutseda, tegutseda, tegutseda on öelnud üks tark filosoof (Fichte).
Kannatlikkust ning tegutsemishindu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet