kas rahustitega korigeerib läbisaamist 02.01.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas rahustid aitavad karjumise ja ärritumise vastu?olen oma tuttava pärast mures
kes tarvitab rahusteid näen et tänu rahustitele unustab ta pidevalt asju
On nagu peata kana.minu tabelttitega läbis saamist korigeerida ei saa võikuidas need asjad on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahusteid võib või tuleb kasutada paljude situatsioonide korral. Ka karjumise ja liigse ärritumise korral. Aga need rahustid on nagu esmaabi-vahend - see ei muuda oplukorda ja nii tekibki vajadus võtta rahusteid ka homme, ülehomme ja kuni sajandi lõpuni (kui enne ära ei sure).
a) Mis on stressi põhjused ja võimalusel neid likvideerida, muuta või siis nendesse suhtumist muuta (nagu näitemängus, elunäitemängus - mäng jääb, aga südame sügavusse ei võta.
b) Psühhoregulatsiooni harjutused, kehaline aktiivsus, soojavee kümblused, kehaline sportlik tegevus, jalutuskäigud.
c) päevik - 3E analüüsi ja soovitustega endale: Ennistamine e ravi-printsiibid (ka suhteravi), Ennetamine e profülaktika, Edendamine e treening ja seda nii keha, nii vaimu kui ka sotsiaalse elu valdkonnas.
Ise oled sella päeviku abil siis endale nii arst kui ka treener.
Naerata ja elu naerab vastu!
Head harjutamist, m
Jüri O.-M. Ennet