Mure ajukeemia pärast 30.01.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures ajutegevuse pärast. Ei suuda end kontrollida, tekivad rumalad olukorrad, unustan.Töötan med.asutuses hooldajana. Töö on raske nii vaimselt kui ka füüsiliselt, 24 tundi korraga.Pingelistel momentidel ei suuda keskenduda. Pidevalt tunnen end väsinuna, vabal ajal loen vaid raamatuid ja pikutan, muu tegevuse vastu huvi puudub.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene mõte - mängida annusega vähenemise suunas. Tunne on, et jääb väheks, aga ikkagi esialgu veidi vähendaks annust.
Kui enesetunne lubab, siis väike periood ilma AD-ta.
Tööpäevad pikad-pingelised, seega on puhkamise organiseerimine oluline.
Kui väsimust vähendada, siis paraneb ka mälu ja unustamist on vähem.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet