Kas see võib midagi hullu olla? 25.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, et natukenegi pingutades on raske hingata, pea hakkab ringi käima ja nägemine muutub uduseks. Söögiisu on kadunud ja enamus lemmik sööke enam ei maitse ka. Ühel hetkel on mul väga hea tuju ja siis järsku muutun kurvaks ja jõud kaob. Koolis on raske keskenduda, sest kuulen viimasel ajal väga halvasti, kõrvad kumisevad. Tihti üksi või koos mõne sõbraga kahekesi olles kuulen, et keegi nagu räägiks kuskil, aga jutust pole midagi aru saada ja teised ei kuule midagi. Tihti kui natuke kiiremini kõnnin või natuke jooksen hakkab mul halb, raske on hingata ja silme ees läheb mustaks. Kehalise tunnis pidime hüppenööriga hüppama, ma ei tea palju ma hüpata jõudsin, aga ühel hetkel nagu kukkusin pikali, ma ei tea, mis edasi sai aga järgmine hetk istusin ma juba garderoobis. Klassiõde ütles, et olin püsti tõusnud ja lihtsalt minema kõndinud, aga seda ma ei mäletanud. Tihti olen ka õhtul oma voodisse magama läinud ja öösel väljas või teises toas üles ärganud. Ma ei suuda keskenduda, kui keegi kuskil räägib ja ma lähen väga kiiresti närvi. Kas see kõik võib olla seotud? Kas mul võib olla midagi viga? Peaks arsti poole või kuhugi pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma murest Esivanematele - koos leiate lahendi.

Perearsti juures üldanalüüsid ja vererõhu kontroll - noortel tavaliselt liigselt madal ja selle foonil on kergesti minestamine terendamas.

Kuulmist kontrollib kõrvaarst, vajadusel ka psühhiaatri jutule.

Korralik unerežiim.
Päevarežiim paika ja ka kerged jalutuskäigud.
Saad abi!
Jüri O.-M. Ennet