Närvi minek 17.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul selline mure, et ma lähen kiiresti närvi, kui keegi midagi naljana mulle esitab või see, kui mu 5kuune poeg nutab kaua ja siis tahaks teda lüüa. Kas see on normaalne? Kõik mu tuttavad räägivad, et ma olen hull, kui närvis olen. Kõik kukub mul käest. Ma tahaks end muuta, et ei närvitseks nii palju ja teeks kodus midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Minu Palve-Meditatsioon, juba täna.
2) Koos lapsega jalutama (käruga) - 4-5 km kui jalad ja tervis seda võimaldavad.
3) Rahustav tee ja abikaasaga koormused-tööjaotused-abistamised korda. Puhkust vajavad mõlemad vanemad. Närv on suuresti ka väsimusest.
4) Laps nutab ju mingil põhjusel: tahab süüa, on märg, kõhugaasid, tahab seltskonda jne. Paljud pered mitmetel põhjustel lapsi ei saa, teie peres on - see ju super ÕNN. Nautige üheskoos seda õnne (õnn sisaldab ka kohustust, tegutsemist, pinguitamist).
5) Oma vanematelt elutarkust küsida, neid julgemalt appi kutsuda.
Sellest alustada ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet