Mure elukutse pärast 20.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Minu eluunistus väiksest saati on saada politseiks. Mind ei huvita mitte ükski teine amet, ma unistan iga päev millal saaksin politseikooli, ma tunnen, et siis ma olen õnnelik inimene, kui saan teha seda tööd, mis mulle niii niii väga meeldib! Eelmine aasta suvel tegin katsed Sisekaitseakadeemiasse, kuid napilt ei saanud kahjuks sisse, tekkis väga suur masendus, mis püsis mitu kuud, poisi jätsin ka maha (nüüd oleme koos jälle). Praegu käin koolis, õpin ärikorraldust, kuid mind ei huvita see, aga ega ükski teadmine ei lähe mööda külge alla. Vabal ajal teen trenni, et suvel uuesti Sisekaitseakadeemiasse katseid teha, kuid minu mure seisneb selles, et kui varem oli seal vaimne test, siis nüüd vaadatakse hinnete keskmist, mis mul on päris madal ja sissesaamine võrdub heal juhul õnne ja suure vedamisega. Ma kaldun sinna negahooliku poole, et mõtlen kõike negatiivselt. Tahakski teada, et kui ma jälle sisse ei saa, et kuidas ma peaks mõttes end rahustama või kuidas ma peaksin mõtlema? See on ikkagi mu elu unistuste töö ja ma ei oska selle murekoormaga hakkama saada, see teeb kohutavalt kurvaks ja isegi vihaseks. Ebaõiglane on see, et mina nii väga tahan kogu südamest, aga ei saa ja kui läheb üritab mingi suvaline, keda politseitöö nii väga ei huvitagi ja saab sisse. Aitäh nõuande eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enda eesmärkides peab kindel olema ja sinna eesmärkide suunda minnes ei tohi järjekindlust kaotada. Seega: 1) kehaline trenn ja siis saab ka katsed korralikult tehtud, 2) veidi ka teiste eksamite-vestluse tarbeks end ette valmistada. Küll nad seal koolis teie järjekindlust märkavad.
Praegu peab optimistlikult mõtlema, et saan end sisseastumiseksamiteks-katseteks korralikult ette valmistada. Ja negatiivset mõtet - sisse ei saa - ei tohi praegu mõtelda. Sissesaamine sõltub ka konkurentsist, soovijate arvust ja sellest tuleb ka konkreetne tulem. Praegu - rõõmuga ja järjekindlalt end nendeks katseteks-eksamiteks ette valmistada.
Kui ise uskuda endasse, siis usuvad ka teised!
Jüri O.-M. Ennet