Palavik ja depressioon 02.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minul probleem palavikuga. Jäin haigeks jaanuari keskel, oli viirus, millele järgnes põskkoopa põletik, palavik kogu aeg 37,5. Ravisin põskkoopa terveks, möödus kuu, palavik ikka kestas,tegin ära kõik uuringud, kõik korras, kaasa arvatud vereanalüüsid, ühesõnaga kõigele, mis vähegi võiks palavikku anda. Kõik oli korras, palavik kestab ja jubedalt väsitab. Jäin haiguslehele, perearst ütleb, et depressioon, nüüd selle jama peale tõesti magan unerohuga. Hakkasin võtma Coaxili, ei midagi, kõik endine, jalutan iga päev, teen kõike korral, palavik ära ei kao, olen nii väsinud sellest, kaalus kaotanud selle ajaga 4 kilo. Nüüd kirjutas perearst lisaks Fluksi, kardan nii väga neid võtta, kas tõesti võib depressioon anda palavikku ja nii kaua, algul ei olnud mul ju mingeid häireid? Käisin ka psühhiaatri jutul, tema arvas, et ei tohiks nii olla, aga et las perearst siis ravib. Olen tõesti hädas, läksin tagasi tööle 4 päeva tagasi ja kahjuks läks tervis halvemaks, ei tea kas prob.selles, et keha nii väsinud ja räsitud sellest pidevast palavikust, palun vastake, kas oleks õigem kodus olla ja kas 1tbl. Fluksi õhtul ja päeval 3 tbl.Coaxili peaks lõpuks aitama ja kas üldse võib palavik sellega kaduda. Kas psühhiaatrias on see palavik siis nii tavaline? Pole sellega üldse enne kokku puutunud ja väga raske on lihtsalt oodata ja arvata, et ehk mõni rohi mõjub. Oleksin väga tänulik abi eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antidepressante olete võtnud, sportlikku-tervislikku eluviisi olete praktiseerinud jne., aga tulemus paremaks ei ole läinud. Konsulteeriksin nakkushaiguste erialal, neid "nakkajaid" ju nüüd "uusi ja huvitavamaid" globaliseerunud suhtlusmaailmas.
Analüüsidest peaks ka mõningaid vihjeid saama. Rohkem selle info põhjal ei oska soovitada.
Kannatlikkust ja tegutsege.
Jüri O.-M. Ennet