stress ja toitumine 31.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud tohter!

Elan hispaanias ja aeg ajalt tuleb paris pingelisi hetki ette. On too juures raske voi kohaliku elukaaslasega moni suurem mure, sain seni asjad kenasti joonde arutades asja koduste voi siinsete hispaanlastest lahedastega. Lisan, et kogu pere jai Eestisse maha ja olen siin yksi.

Viimase poole aasta jooksul aga pingelisema perioodi tekkides enam sook sisse ei lahe. Koht on tyhi, aga miski ei maitse, soon vagisi ja kogu aeg on tunne, et iga hetk voib sook tagasi tulla. Koht lahti, vahel vaike palavik ja hasti suur norkus. Vaevoimuga syyes ja valtides probleemiga kokkupuudet (ei lahe toole voi teen elukaaslasega hingamispausi) saan reeglina uuesti joonele, aga iga kord kaotan kaalus ligi 5 kilo ja elan seda paris raskelt yle.

Miks valjendub mure minu peas niimoodi, fyysiliselt? Olen 32 a vana normaalne ja aktiivne naine ja ei oskagi midagi enam enda abistamiseks ette votta. Kuna tootan treenerina, ei saa lubada selliseid kaalukoikumisi ja korralik toitumine on sisuliselt minu eduka funktsioneerimise alus.

Metoklopramiid mida kirjutas yks siinne arst, mind aidanud ei ole. Mida peaksin jarjekordse pingelise momendi tekkides tegema? Kuidas ennast kaitsta?

Aitah

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uus keskkond, uus kultuur, igapäeva-elumured - siit stress ja depressioon. Aga selline ongi tihti elu.
Soovitan AD Remeron Teile sobivas annuses. Kehalisi harjutusi teete niigi.
vt ka varasemaid soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet