Paroxetinum ja epilepsia 23.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Seoses ärevushäire ning sotsiaalfoobiaga kirjutas perearst mulle paroxetini. Viis aastat tagasi oli mul viimane epilepsia hoog une ajal (tegu oli fotoepilepsiaga, s.t et hooge esines ainult siis, kui enne seda vaatasin stroboskoopi). Pärast seda pole hoogusid olnud, kuna väldisin stroboskoope. Kas ma tohin AD kasutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põhimõtteliselt tohib (kui praegu EP rohtusid ei võta). Mina aga küsiksin perearstilt Valocordin-diazepam tilku ja võaksin neid 3-5 tilka (oleneb kehakaalust) vajadusel. Ja kõik need soovitused harjutuste, ideomotoorse trenni (kujutlus-harjutused, et nendes situatsioonides olen enesekindel ja probleeme ei ole, ei tule, ei saagi tulla), psühhoregulatsiooni ja uute hoiakute-eluviisi kohta.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet