VALGUSE PIMEDUS FOOBIA, PALUN ABI ! :( 08.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mõtlesin kaua aega kirjutada siia või mitte sest lihtsalt ei suuda enam kauem nii jätkata.Nimelt kardan ma jubedalt pimedust õhtul üksi kodus olles ei julge ma magada käin alati igas teises toas vaatan midagi aga mida?iga kõige pisema hääle peale ehmun,hakkan nutma ,käed hakkavad värisema..vaatan mitu korda õhtul kas uks ikka kinni on jne..elan muidu enda noormehega ja kui tema on näiteks paariks päevaks enda vanemate juures maal siis on kõige hullem olen kõik ööd üleval toas panen kõik tuled põlema ja koguaeg on suur hirm sees ja käed värisevad..ei suuda enam nii..peret mul endal ei ole juba alates 7a.Näiteks isegi kui väljas kõnnin ja mingi auto sõidab must kiiresti mööda siis ehmun väga.. Ja mis veel kõige hullem ei julge ka üksi hommikul kodus olla ega üksi magada isegi päeval ei suuda ma magama jääda sest kardan.(samamoodi satun paanikasse iga väikese hääle peale) ma ei mõtle üle ega midagi lihtsalt kardan nii hirmsalt kuid ei suuda jõuda selgusele mida ma siis täpselt kardan?see foobia(hirm)on kestnud muljuba aastaid ja vahest on tunne , et see hirm läheb aina suuremaks ja suuremaks..Isegi väikse hääle peale hakkan kodus kartma vahest nii jubedasti et käed hakkavad värisema ja isegi vahest nutma.Olen ka rääkinud sellest oma noormehele kellega koos ma siis elan .. vahepeal mõtlesin et äkki on midagi selles korteris mis mulle ei meeldi vahepeal mõtlesin ka uue korteri võtta kuid milleks?olen elanud 5 üürikorteris ja igas korteris on olnud täpselt sama hirm,mis on väga jube satun paanikasse sel ajal ei tea mida teha,hakkan nutma.Vahepeal mõtlesin,et võibolla on see kuidagi seotud minu minevikuga mu isa tapeti kui olin 7a, ema mind ei tahtnud ja võeti õigused ära ja terve elu olen pidanud ise hakkama saama,,kuid nüüd elan oma noormehega meil on kõik väga hästi..olen 17a ja saan 18..kuid tagasin sellest hirmust (foobiast)üle saada sest ei suuda enam nii , aga ma ei tea mida teha:(:(PALUN AIDAKE.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Sundhirmud-foobiad on laialt levinud, palju uuritud ja neid on ka palju ravitud. See on ravitav. Aitab psühhiaater AD-ga ja siis harjutused, uue hoiaku kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Alustada psühhiaatrist.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet