Surmahirmu foobia 17.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul siuke asi et kardan koledasti surma,kuigi olen ise veel alles 16 a. Ntx: Kukkusin okkalisse põõsasse ja kohe arvasin et systla otsaja arvasin et olen saanud HIVi, ning nyyd tunduvad mulle et mul samad symptomid mis haigetel. Ning see pole ainus,kui mul mingi haiguse hirm yle läheb tuleb kohe uus asemele. Hirm on kohtuav...(lisax tahax teada kus on võimalik psyhiaatria teenuseid kasutada tartus ja kui palju nad maxavad)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstiteadust õppides on teatud määral selliseid tundeid paljudel õppuritel. Aga õppejõudude jutt rahustab maha ja seda arstitrarkust haiguste vallast me endaga siis enam ei seo.
Hirme esineb paljudel ja neid saab kõrvaldada. Pöördu kindlasti
lastepsühhiaatri poole Psühhiaatriakliiniku Dispanseris, Raja tänaval.
Tohtrid on seal kuldaväärt. aitavad, rahustavad maha.
Ära karda, paljud noored käivad seal: unehäired, närvipinged, muremõtted, hirmud jne. Saavad abi.
Kindlasti saad abi! Maxukysimuses saad hakkama, see ei ole ju era.
Kõike head Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet