Mis minuga toimub? 01.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, kas peaksin muretsema või mis toimub? Kui proovin magama jääda hakkab kõrvus undama vanema meesterahva sosin, mis valjeneb. Kui kõnnin mööda tänavat ringi, või sõidan bussiga, hakkab mul uskumatult palav, kuna tunnen, nagu oleksin tähelepanu keskpunktis. Kui vaatan inimesele silma siis ma hakkan teda kartma, kuna ma tean, et ta arvab minust halvasti.
Ei suuda paljudega rääkida, kuna hakkan mõttes endaga vaidlema ja pahatihti kõnelen tänaval endaga kõva häälega.
Vahepeal ilmub pähe ühe teise naise hääl. See oleks nagu mina, aga natuke vanem. Talle ei meeldi miski, mis ma ütlen ja mõtlen. Enesekindlus on kukkunud alla. Kuna pea ütleb, et ma pole hea ega vääri miskit, mainib et ma olen Valelik ebard.
Viimasel ajal kuulen kõrvus meloodilist vilistamist. Mis ühel hetkel on kõvem, teisel hetkel kaob kaugusesse. Kui ma midagi valesti teen, siis ma näen kuidas minust vasakul pool silmade ulatuses, selja tagant kergelt tuleb lähemale valge kuju samal ajal hästi madalalt midagi öeldes, millest ma aru ei saa.
Kui ma silmadega jälgin pimedas toas küünlaleeki, siis leegi seest ilmuvad välja inimkujud. Mis suurenevad ja on erinevat värvi. Kõnnivad, tantsivad, laulavad ja istuvad.
Ma tahaks teada kas ma peaksin muretsema?
Ma olen enda arvates vägagi normaalne inimene, õpin normaalselt kuigi matemaatika pole hea. Inimestega ei suuda absoluutselt suhelda.
Kui ma õhtul magama lähen, pean ma alati ruloo ette panema, kuna ma näen, kuidas keegi akna taga seisab. Aga ma elan teisel korrusel, nii et see ei ole võimalik.
Ja kui ma kodus enda toas võimlen või tantsin ...katan ma alati pluusi või mõne rätikuga läpaka, stepslid ja kõik elektroonilised seadmed, kuna mul on alati ebamugav tantsida, kui nad on avatud. Selline tunne on, et keegi filmib ja salvestab.
Viimasel ajal on sellised hood ja situatsioonid sagenenud,
Vahepeal näen inimesi ümber enda kuigi olen üksi toas. Nad räägivad midagi, aga ma ei julge vastata ega taha. Mis minuga toimub?
Vajaksin kiiresti vastust... Kuna asi muutub kahtlaseks. Ma ei saa isegi enam poodi ega kuskile minna... vaatan iga inimest kahtlaselt ning iga auto mis tundub imelik.. selle numbrimärgi jätan meelde.
Kui koju tulen olen üleni higine ja hingeldan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Carl Gustav Jungil - kuulsal psühhiaatril ja psühholoogil -oli ka alates noorusest rida sarnaseid elamusi. Loe tema raamatut "Mälestused, unenäod, mõtted" . Tema oskas need elamused ise oma kontrolli alla saada ja neist üle olla, neid juhtida.
Sinul soovitan psühhiaatri jutule minna - saad selgust, saad enesekindlust, saad juhiseid psüühika kujundamiseks, saad ka natukene arstirohtu, et neid asju rutemini oma kontrolli alla saada.
Psühhiaater aitab. Veidi arstirohtu aitab oluliselt. Ja siis soovitused minu "Väljavalitu" raamatust.
Need mured-probleemid on kõrvaldatavad.
Nendest muredest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mis minuga toimub?

Ma olen 23- aastane ja mind vaevavad "nägemused", teisiti ma neid nimetada ei oska. Istun tunde arvuti taga kuulates muusikat ja ennast kõigutades. Selle ajal suudan ma enesele ette kujutada olukordi, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimeste kujutlusvõime on erinev, näitlejad ja kirjanikud on selle võimega õnnistatuse puhul oma loomingus teistest edukamad. Aga see võime peab enda kontrolli all olema. Kui see unistus-unistamine väljub ...

Loe edasi

Meeleolumuutused - kas minuga on kõik korras?

Mul on juba alates oktoobrist, kui mu partner sõjaväkke läks, pidevad meeleolumuutused. Igatsus, meeletu kurbus ja üksinduse tunne. Nutan päris tihti, kui aus olla. Kuid viimasel ajal (mis on veider, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Und soodustava toimega AD olgu algatuseks ja õiges annuses vastavalt kehakaalule. Siis töö- ja puhkerežiim korda.
Terves kehas terve meeleolu! - jalutuskäigud, jõukohane treening.
Minu PM ...

Loe edasi

Keeruline suhe poisiga

Tere. Olen oma poisiga käinud juba 3 aastat. Siiani on olnud kõik korras, kuid viimane kuu aega mitte. Varem ta kutsus mind igale poole kaasa, kuid nüüd, kui ma temaga tahan kusagile minna, paneb ta AUTO ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ole uhke, ära ennast alanda, ära lase endale pähe istuda. Sõprust rahaga ei osta. Sõprus eeldab sõbra austamist, lugupidamist, viisakust, abivalmidust.
Ole uhke, austa end!
Suur viga - oled ...

Loe edasi

mälu

olen 35 aastane naine. olen täheldanud enda juures märgatavat mälu halveneist ja konsentreerituse võimetust.
Isegi raamatut või ajakirja lugedes avastan, et loen silmadega, kuid pähe nagu loetu ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arsti poole ei ole ole pöördunud. Kuid tahaks teada, mis minuga toimub.
Toimubki see, millest kirjutate.
Kaunitar, tulge vastuvõtule ja leiame lahendi. Korralik puhkus kulub kohe ära, kehaline ...

Loe edasi

ei saa enam aru

tere!! ma elan k-järvel ja ma ei saa aru mis minuga toimub,kuigi ma olen täie mõistuse juures mängitakse minuga mänge,kus kõik on must....rohkem seda ei talu.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arusaamise saab selgemaks, selgeks psühhiaatri juures.
Kohe vastuvõtule.
Karta vaja ei ole, saate abi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

keskendumishäire

Tere. Seni hea õppeedukusega abiturient ei suuda enam üldse keskenduda ega sundida end õppima. Üleõppimist ei ole olnud. Mõistusega võttes saab aru, et peaks õppima, kuid ei suuda alustada. Kui lõpuks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võtke minuga ühendust: kirjutan rohu, annan psüühilisi võimeid ergutava harjutuse.
Helistage 56 463 830
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

terminoloogia

Mis haigused on need, mida inglisekeelses kirjanduses nimetatakse axis I comorbidity ja axis II comorbidity? Kas esimene tähendab depressiooni ja teine bipolaarset häiret? Olen üks hädas tõlk, kes peab ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Palun võtke minuga ühendust, vaatame teksti tervikuna. Võimalik USA DSM-IV-R või ka psühholoogiste testide kontekstis.
tel 056 463 830
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: