Kallite inimeste juurest lahkumine viib nutuni 12.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks on nii, et kui ma lahkun näiteks oma õetütre juurest, kaasneb sellega ohtralt pisaraid? Kui temaga telefonis räägin, tulevad pisarad juba silma, kuigi me räägime täiesti tavalistest asjadest.
Nutmine kaasneb ka teiste inimestega, mitte ainult temaga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Emotsionaalne tundehellus on suur voorus, aga see peab jääma raamidesse, ühiskonnaelu teatud normistikku. Näitlejad õpivad oma hingeelu juhtima, et seeläbi siis etenduse vahendusel inimesi saalis mõjutada. Järeldus - võta ilmaelu näitemänguliselt ja see tähendab ka veidi harjutamist (näitlejad ju ka harjutavad). Kõigepealt kujutle mõttes eelnevalt läbi see kohtumine või telefonikõne lähedasega, et tervitad ja naeratad ja oled rõõmus kohtumisest. Ja lõpetuseks ütled, et naeratuse sulle kingin järgmisel kohtumise (helistamiseni). Kui mõttes-kujutluses see välja tuleb, siis samm-sammult harjutada seda ka praktiliselt. Harjutamine teeb Meistriks. Kehalised harjutused aitavad ka näitlejameisterlikkuse rajal paremini edsi jõuda.
Head harjutamist.
Häid soovitusi saad ka "Väljavalitu" Tervisemajast.
Head mängulisust,
Jüri O.-M. Ennet