Kas on võimalik saada ravimeid? 20.12.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen olnud väga mures oma tervise kohta. Pool aastat tagasi tuvastati mul paanihäire, ning kirjutasid välja ravimit (xanax)
Olen pidevalt võtnud ravimeid, kuid kuu tagasi ütles mulle arst, et olen terve. Ma olen väga mures, sest juba kuuaega ilma ravimiteta ma piinlen koos paanikahäiretega edasi. Kõik sümptomid on alles ja mõned on isegi hullemaks läinud.
Näiteks:
● hingeldamine ja õhupuudus-  hakkan lämbuma nii,  et alguses hakkan hingeldama ja lõpuks kaob hingamine ära, nii et olen isegi minestanud.
● värisemine
● peapööritus, tasakaaluhäired ja jõuetus - ümbrus muutub hirmsaks, kaob ruumitaju ära, nii et hakkan tuigerdamise käigus asjadele pihta minema, sest ei saa aru, et need seal on.
● keha läheb tuimaks.
● kontrolli kaotamine mõtete üle, võtan inimeste öeldut valesti/õelalt hakkan üle reageerima, paanitsema ja rikun selle tõttu ära suhted endale kallite inimestega

Näide:

Tahtsin tõusta laua tagant püsti, aga mu pea oli täiesti tühi ning selle tõttu unustasin tooli laua alt valja lukata ja lõin jalad mitmest kohast siniseks.

Palun abi, kuidas ennast ravida edasi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimitele lisaks (mida võtsid) on vajalik teha harjutusi, elukorraldust on vaja muuta.
Apteegi vabamüügist saad rahustat teed, vabamüügis ka Melatoniin - aitab rahuneda, aitab uinuda - võtta õhtul.
Harjutuste osas vt Enneti Palve esimene samm - tee ja aitab.
vt paanikahäirete varasemaid soovitusi.
Tee harjutusi ja kõik saab korda.
Kaunist aastavahetust,
'Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kogemus

Kas on võimalik saada kogemust 15 aastaselt õpilasel, kui on huvi psühholoogia ja psühhiaatria kohta? Alati öeldake vanemate inimest poolt, et olen rumal, et mul selliste asjade vastu huvi on. Kuid kas ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Huvi ei ole paha.Psühholoogia erialal peaks aga külladaselt
kirjandust olema saada raamatukogudes.Muidugi esialgu tuleks
alustada lihtsamatest ja saada algteadmised ja põhitõed selgeks
teha.Psühhiaatria ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: