6,5-aastase tüdruku käitumine 02.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Meie 6,5-aastane tütar käitub meiega ebaviisakalt! Kodus meist möödudes,lihtsalt lööb meid. Kui me tal palume midagi teha, see ta seda ei tee. Oleme püüdnud selgitada, et pere peab kokkuhoidma ja teineteisega arvestama. Et nii käituvad ainult rumalad lapsed jne. Vastuseks saame, et me ( isa, ema) oleme rõvedikud ja nõmedad, lollid jne. Lasteaias jälle käitub väga hästi, õpetajad kiidavad teda ja ütlevad et kohe näha, et kodus on hea kasvatus....
Mis me tegema peaks ja mida me oleme valesti teinud??
Vastust ootama jäädes ja tänades...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käiksin lastepsühhiaatri juures (seal ka psühholoog). Neil lastega suured kogemused ja annavad häid soovitusi.
Lubatavuse piirid olgu paika pandud ja mõlemi vanema poolt olgu need piiritähised ühte moodi. Rangus ei tohi domineerida, enamus asju ikka läbi rahuliku vestluse ja heasoovlikkuse, nagu partnerid. Lapsel olgu ka nn hingamisruumi (oma tuba) ja seal teda ei tohiks asjata segada.
Ühistegevused lapsega, tema huve silmas pidades.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet