Ärevus, pearinglus, pinge peas, kõrvades 31.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Minul mure järgmine. Olen 26-aastane naisterahvas. Kuu aega tagasi proovisin kanepilaadset ainet, mille tulemusel sain 2-3 tunnise meeletu paanikahoo. Lubasin endale, et kunagi enam sellist asja ei proovi ning ei ole kunagi olnud narkootikumide pooldaja ka. Järgmisel päeval oli kõik korras ning seda kuni 2 nädalat. Olin juba ebameeldiva vahejuhtumi unustanud, kui ühel õhtul lugesin raamatut ning järsku tundsin, tugevat pearinglust ning minestamistunnet, tuli hirm peale, et nüüd vana tunne kordub. Paanikahoogu küll ei tekkinud, kuid terve õhtu oli halb olla ning värinad sees. Ka järgmisel päeval ei läinud paremaks.. Käisin perearsti juures, kes kirjutas mulle unerohtu jja Xanaxit. Xanaxit kasutasin ainult paaril päeval, siiis üritasin enam seda mitte kasutada.
Pöördusin ka paaril korral vabastava hingamise terapeudi juurde, kelle seanssidega enesetunne paariks päevaks paranes. Tema arvas, et kanep püsib kehas kuu aega ning puhaku ma ning küll kõik möödub. Nüüd olen olen 2 nädalat koguaeg voodis olnud, peas on koguaeg mingi pinge ning ringlus. Midagi eriti teha ei saa. Kogu see 2 nädalat on mul olnud puhkus (puhkuse esimesel päeval see kõik algaski), ülehomme pean tööle minema, kuid ei tea kas suudan.

Selline tunne, et sellest kohutavast eksimusest jäängi selliseks... Kas võib tegu olla pingelangusega, mis algas kohe puhkusele jäämisega? Kas tasub lihtsalt oodata, kunas mul parem hakkab või peaksin ikkagi veelkord arsti poole pöörduma? Ei jaksa enam..... :-(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õppetund kaunike, ka teistele teadmiseks ja õpetuseks. Apteegist rahustavad teed, õhtul soe dušš, hommikul kerge virgutusvõimlemine, peale tööd jalutuskäigud või väga kerge trenn. Minu Palve-Meditatsiooni harjutus - aeglaselt ja rahulikult.
Anna aga atra seada ja kõik saab korda. Kõik!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet