hingamisraskused 27.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.olen 27 aastane naine.viimase paari kuu jooksul on mul perioode,kus on tunne et tahaks sugavalt sisse hingata,aga ei saa,sest nagu kivi oleks rinna peal.ei tea,kas teie nimetaksite seda ohupuuduseks,mina igatahes kull.monikord kestab see paar paeva jarjest,monikord ainult pool paeva.analuusid ja kopsupilt olid koik korras.proovisin ukskord valocordin-diazepami tilku,ja see aitab,vahemalt enamus ajast.olen uldiselt liigne muretseja.kas on tegu arevushairega?lisan veel,et augusti algul laks mu vanem laps lasteaeda ja selle vorra on kodus vaiksem ja sellised hood on vahemaks jaanud.mida soovitat ette votta?ette tanades kaie.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jalutamised-liikumised-kehalised harjutused. Laulmine-ümisemine on suuresti kasuks. Jooga harjutus Kobra - kõhuli vaibal ja lõõgastumine, siis käed õlgade juurde ja rullida käte abil maast lahti pea-õlad-ülakeha.Puusad on maas, käed sirutunud, vaade lakke. Pingutus olgu vaid harjutse sooritamiseks valik pinge. Siis jälle lähteasend.
Vajadusel võib aegajalt neid tilku võtta.
Harjutamine teeb meistriks.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Valu rinnus, hingamisraskus, katkendlik kõne närveerimisel

Palun vastust, kuhu pöörduda ja mis viga on. Mul on pidevalt rinnus valu, mis lööb selga. Valu on vasakul pool. Sellega seoses on ka hingamisraskused, mis on valuga koos. Kui ma vähegi närveerin või muretsen, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst, EKG, koormuskats ja siis on selge südame roll selles valus, siis ka kopsu kuulata-uurida. Järgneb üldine elurežiimi ja "närvide" korrigeerimine.
Tegutsege! Andke tagasisidet.
Igast ...

Loe edasi

paanikahood???

tere.
olen 23 aastane,ning umbes kolm kuud tagasi,pani perearst mulle diagnoosi et mul paanikahood.suunas psühhiaatri juurde.Sümptomid olid/on: silme eest läks ko0rraks mustaks,süda peksles,tunne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vajate veidi AD. Diasepeks unustage ära.
vt. varasemad soovitused ärevushäirete korral. Rakendage neid regulaarselt.
Tulge vastuvõtule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: