punastamine ja sotsiaalfoobia 19.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Mul on sarnane probleem nagu ühel eelkirjutajal. Väldin ja kardan inimesi.
Põhjuseks on punastamine. Olen kogu aeg punastaja tüüpi olnud aga viimastel kuudel on asi eriti hulluks läinud. Selline tunne, et punastan iga asja peale ja see omakorda on tekitanud sotsiaalfoobia.
Kuidas saaks probleemi leevendada? Plaanin hakata kognitiivses teraapias käima aga kas antidepressandid aitaksid ka mingil määral, et saaksin suuremast kartusest üle?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aitab ideomotoorne treening - mõttes vastavas olukorras olla ja sellest rõõmu tunda, nagu karastamiselgi.
Psühhoregulatsioon õpetab keha ja emotsioone juhtima.
AD vajadus selgub kohtumisel psühhiaatriga.
See KKT võib vale juhtimise korral häiret süvendada - mõte ju sellel punastamisel, nendega seotud hirmudel niigi liigselt kinni ja kui nüüd hommikust õhtuni sellega tegeleda, siis võib vindi üle keerata.
Aga valik on teie.
Kui enda eesmärgid ja suhteprobleemid kindlalt paika pandud, siis need hirmud taanduvad ja punastamine vaid kaunistab inimest.
Kaunist lähenevat kevadet!
Jüri O.-M. Ennet