Higistavad peopesad ja punastamine 08.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selles, et mu poepesad lähevad meeletult higiseks. Eriti siis kui pean ootama oma järjekorda, näiteks loengus vastamisjärjekorda oodates, esitama referaati. Peale vastamist tekib pingelangus ja kõik on Ok. Kuid viimasel ajal on tekkinud higistamine ka mujal kohtades nt poes järjekorras seistes.ahel ei julge allkirja kirjutamiseks tsekki kinni hoida, teeksin selle lihtsalt märjaks.On tekkinud ka punastamine, mida kunagi ei olnud, kui pean kuskil sõna võtma või midagi rääkima tunnen kuidas lähen kuumaks ja punaseks, pidevalt põsed õhetavad. Saan aru, et see on mingi ärevushäire( sotsiaalneärvus) , kas peaks laskma arstil kirjutada endale ärevushäire jaoks rohtu või üritama ise endaga rohkem tööd teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline harjutamine on kasuks. Kasuks tuleb ka ideomotoorne harjutamine e mõttes neid esinemisi, järjekordi jne läbi harjutada, neist esinemistest rõõmu tunda. Kui see jääb väheseks, alles siis tohtri juurde.
Harjutamine teeb meistriks. Punastamine on kaunis ja häbeneda ei ole midagi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet