coaxili lõpetamine 17.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere hr doktor,

Tarvitasin ravimit Coaxil umbes 6 kuud ja otsustasin tarvitamise lõpetada. (tarvitasin esimest korda elus AD-d). Doos oli mul üldiselt 1 tabl päevas. MInu ravirast ütles, et võib ära jätta koguseid vähehaaval vähendades või ka päevapealt. Otsustasin viimase variandi kasuks. (Coaxil mõjus muide hästi). Tegin ka endaga vahepeal tööd ja sain enda arvates peamistele ärevuse põhjustele jälile. Viimasel võtmise kuul tundsin, et ma seda rohtu enam ei vaja.

Olen nüüd olnud 4 nädalat ravimivaba ja hektel on käes kohanemise etapp. Ravimikuuri eelset ärevust ei ole, aga olen lihtsalt tunduvalt erksam ja ärritun kergemini. Suurim probleem on aga selles, et uni on väga lühike ja ma ei puhka ennast välja. Uinun väga ilusasti, aga juba 5-6-st on silmad lahti ja magada edasi ei saa. Samas võin vabalt kella 10-st uinuda, aga välja ikka ei puhka. Kohvi ja tee tarbimise olen ära lõpetanud ja üritan jalutuskäike teha. Meeleolu on üldiselt hea. See on kestunud juba 4 nädalat ja tahaks magada ka saada lõpuks.

Millised on teie soovitused? (harjusi ma teen).
Ravimi juurde ma tagasi ei pöörduda ei soovi, sest ärevust ju enam ei ole ja ma leian et unerohi ei ole ka lahendus. Kui kaua võtab aega, et ajukeemia paika läheb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unehäirete olemus vajab veidi selgitamist.
Rahustavad (apteegi vabamüügist) raviteed aitavad, jalutuskäigud on suuresti abiks, psühhoregulatsioon on kindlasti vajalik, päevased relax-pausid on väga head. Minu harjutus annab abi ja metoodika edasiks edenemiseks.
Pea asend N-O suunandade vahele. Minu 9-astmelise tee 1-aste.
Kas tööl (töökäru) või kodus (lastekäru, lähisuhe, usaldusisik..) on midagi vaja korrigeerida?
Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et olla õnnelik! Sellest spektrist lähtuge, mõtisklege, tegutsege.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet