Rahu 09.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kuidas käituda kui stressirohke perioodi tõttu närvilisus ja kehv uni ei taandu? Lisaks ärritun plahvatuslikult ja mõni päev"kass kallal"- kehv olla, klomp kurgus.
Spordin regulaarselt kuid pingelised olukorrad ei lase rahulik olla. Vahel on alkoholist kasu, 2-3 õlut ja ongi hea rahulik. Kas on olemas looduslikke rahusteid või mis oleks mõistlik teha? Olen haudunud mõtet minna jooga kursustele, kuid millist neist valida? Tahaks omada tehnikat: a) et enne pingelist olukorda ennast kiiresti maha rahustada. b) et mitte ükski asi ei ärritaks- rahulolu oleks nii suur. Kuidas seda saavutada?

Rahuotsija

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustage lihtsamatest jooga-harjutustes: a) laiba asend (selili maas täieline lõdvestumine kõigi kehaosade kaupa. Olla "nagu laip" ilma pingeta. b) kobra asend , c) saha asend. (vt. yoga-raamatuid) Nende kolmega alustada.
Proovida minu Palve-Meditatsiooni harjutust.
Apteegist saab rahustavaid teesid, soe rahustab (soe dušš, ...), jalutuskäigud.
Päevaplaan korda. Pea õigesse ilmakaarde (N-O vahemikku). Eesmärgid ja tööasjad süsteemselt, et ei "uputaks."
Õllerasedaid (suurkõhtusid) on niigi palju. Vaid 0,3 õlle on paras organismile, psüühikale. Nõrgematel kuttidel algab jooma juba ühest sangast (0.5).
Rahu-radasid palju: ennemuiste oli Buddha 8-astmeline tee, tänapäeval on uued ajad, uued keskkonna tingimused, uued inimesed oma olemuselt ja seega vt. minu 9-astmeline tee.
Rahu: a) natukene peame midagi omama, et söök-jook-elamine tööks-elamiseks oleks olemas; b) suhtumine välis-sisemaailma korigeerida; c) ja see, mis me ISE OLEME.
Leida oma MINA, oma andekuse mäed ja need siis kasutusele võtta.
Need kolm, suurim tähtsus on viimasel (sisemaailma, MINA-pilt), aga kõik kolm. Kolmainsus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet