uneprobleemid 18.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Peale sünnitus tekkis mul depressioon, kasutasin Cipralexi, ravi alguses tekkisid unehäired( ilmselt kõrvalmõju ravimile), mida leevendasin Xanaxiga, kasutades seda umbes nädal.Hiljem uni taastus ise. Nüüd lõpetan Cipralexi ravi, vähendades annust, mida olen võtnud 3 kuud, ja on tekkinud taas uneprobleemid, alguses ärkasin lihtsalt unest ja oli raske uuesti uinuda, kuid nüüd ei taha unu üldse õhtul tulla, umbes nädal on see probleem olnud.Meeleolu on normis, kuid pidevalt on kõhus selline närimisetunne, mis segab ka õhtul uinumist.Kas tegemist võib olla Cipralexi lõpetamisel tekkiva kõrvalnähuga, mis kaob mõne nädalaga või tegu mingi muu probleemiga. Olen ka nüüd tarvitanud vahel Xanaxit, et uinuda. Muidu on raske unisena päeval väiksese lapsega tegeleda. Aitähh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täpseid juhiseid annab raviarst-psühhiaater.
Unehäired tingitud ikkagi sellest põhiprobleemist, mille tõttu rohtu võtma hakkasite. Xanaxit - ainult tungival vajadusel.
Ainult rohuvõtmisest ei aita - vt. seda Enneti ritskülik diagonaaliga ja "uued prilllid" printsiipi. Seega: õige rohi, harjutused, uus hoiak!
Igast murest saab üle!
Jõulutervitustega,
Jüri O.-M. Ennet