rasestumisvastased vahendid ja depressioon 22.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere! olen 26 a. naine, 2 lapse ema ja hetkel lastega kodus. küsimus selline, kas antibeebibillid tekitavad depressiooni? hakkasin aasta tagasi võtma harmonetti nim. bille, juba esimese paari nädala jooksul oli mul jube kehva olla (iiveldus, väsimus,ärevus,suutmatus magada,keskendumis probleemid,südame kloppimine,käte higistamine).jätsin tablettide võtmise ära, kuid olukord ei muutunud.käisin psühhiaatri juures, kes ütles diagnoosiks depressioon ja generaliseerunud ärevushäire, raviks seroxat ja algul ka xanax. Võtsin terve aasta antidepressanti ja siis lõpetasin. proovisin uuesti rasestumisvastast vahendit nuva ring.Ja probleem sama 2 nädalat kasutasin ja samad probleemid tagasi.lõpetasin ka selle kasutamise ja arst soovitas jätkata AD kevadeni. Kas on põhjus nendes hormonaalsetes muutustes või ei olnud eelmine ravi tõhus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Need abb-d on hormonaalsüsteemi mõjurid ja seetõttu toimivad ka meeleolu süsteemidele - mõnedele rohkem ja tuntavamalt. Siin saab soovitusi anda naistearst mõne muu vahendi või kalendri-süteemiga. Ärevushäire võib - teoreetiliselt - ju ka eelöeldule lisaks tulla. Selles valdkonnas on jällegi psühhiaatri nõuandeid vaja kuulda.
Juhul, kui ongi ärevushäire, siis igal juhul vaja teha ka harjutusi. Ainult tabletiga probleemi ei lahenda. vt. minu varasemaid soovituis.
Head harjutamist (viis rühma harjutusi) ja "uued prillid" e uus hoiak.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

depressioon

kas depressioon võib ise ka üle minna, või tuleb seda kindlasti ravida?

A

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon võib olla kerge norutunne, .... ja isegi selline, et eluisu kaob ning Inimene otsib Kõiksusega igavest ühendust.
Mis on põhjuseks? Millisel määral segab-häirib praegust elu-olu? Mida ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: