iiveldus 06.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei tea kas mu küsimus kuulub sisehaiguste või psühhiaatria teemasse. Probleem on iivelduses. Mõne nädala jooksul on mul aeg-ajalt korraks iiveldus tunne tekkind aga nüüd iiveldab juba 3 päeva. Mõnede toiduainete lõhn ajab juba iiveldama. Mul on selline tunne olnud ka eksami eel või mõnda väga halba uudist kuuldes (N: oli mul selline tunne aasta tagasi , kui mu ema suri-aga siis läks see üle). Oksendamist ega kõhulahtisust pole olnud. Ka käed värisevad natuke. Mul on väike laps ja ma ei suud köögis tallegi midagi süüa teha kuna mul hakkab juba sellest paha. Samas kui me kuskil väljas käime läheb mul see iiveldus isegi üle. Või on see mingi toitumishäire kuna olen kehv sööja paljusid asju toiduaineid pole suutnud juba aastaid süüa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See närvidest, sisepingest, kergest väsimusest. Seega - korralik puhkus eelkõige. Toitude osas omapoolne maitseelistus, rahulik mälumine. Eksamiteks ettevalmistamisel olgu mõistlik ajagraafik, une arvelt ei õpi. Minu harjutus edendab aju, väljutab pingeid, rahustab, parandab rühti, suurendab enesekindlust. Ja mida siis veel vaja?
Head harjutamist.
Õue ja sõprade seltsi!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet