suhtlemine vähihaigega 15.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu sõbrannal on vähk. !V staadium. Juba paar aastat. Nüüd kipub asi olema vist vaid päevade või nädalate küsimus. Iga minu telefonikõne peale on ta seni reipalt hüüdnud, et ära küsi kuidas mul läheb, olen ikka veel elus. Tema lähedastelt olen kuulnud, et ta kannatab ikka ränki valusid.
Ma olen nõutu. Ma ei julge talle helistada, sest paaril korral, mil olen tema tütre kaudu maad uurinud, on mulle kinnitatud, et ta ei soovi suhelda.
Kuidas oleks siis õigem? 1. Lasta tal rahus surra
2. Või ikkagi helistada ja rääkida rääkida rääkida, kuigi midagi lohutavat öelda ju pole?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ikka suhelda. Rääkida on paljustki, haigust ei pea ju käsitlema. Kuidas Ta Tütrel läheb, mida sellest-tollest arvab? Saate oma tegemistest pajatada.
Ikka suhelda. Olla loomulik. Kas mõni soov, mida saan korraldada? Jne. Ikka loomulikult.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet