stress ja ravimid 28.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr.Ennet
Ma olen 21.a naine.Pool aastat tagasi tekkisid mul paanika hood ja lopuks olin omadega nii kaugel,et ei julgenud enam poodi ja rahvarohketesse kohtadesse minna,kuna kartsin,et kukun kokku.Mida siiani pole juhtunud.
Nüüd kaks kuud tagasi minu arst arvas,et see tuleb depressioonist ja kirjutas mulle Cipramil-i(nüüd v6tan 40mg hommikul).
Esimese kuu ajaga ei juhtunud küll midagi erilist,ainult sundm6tted kadusid osaliselt ära aga enesetunne ikka halb ja sellinne tunne ,et kohe juhtub midagi halba.Nüüd kaks nädalat tagasi tundsin,end juba inimese moodi,pea oli selge ja tahtejoud tagasi.Käisime abikaasaga väljas ja isegi festivalil.
Aga eelmine nädal jäin haigeks kurk valus,neelata ei saanud..ja arst kirjutas antibiootikumid.Ja nüüd jälle k6ik vanaviisi..paha olla,süda paha,närviline,kuklas pistvad valud.Ja paar päeva on sellie "ära vajumise tunne" lihtsalt istun ja vahin ühte kohta millegist aru ei saa.Ja enne magama minekut on hulluks minemise tunne.Täielik tagasilöök.
Kas see vois olla tingitud sellest külmetusest voi antibiootikumidest,sest köhin toesti väga hullusti.Voi on asi antidepressandis?Arst küsis küll,et kas mojuvad ja mitu korda mul nädalas on halb.Kokkuvotteks on ju paremaks siiski natuke läinud seda ma ka ütlesin.Ja siis ütles,et pean uuesti 4nädala pärast tagasi minema.Aga nüüdseks peaks ju mul juba tunduvalt parem olema.Voi hakkavad rohud toesti nii hilja mojuma?
Ja üks väga segav asi on veel unenäod ja unetus ohtul voodisse minnes.
Näen väga palju unenägusid ja see on väga väsitav.Eile nägin unes,st ma ei maganudki enam,olin une ja ärkvel oleku vahepeal...ja mul oli selline tunne et olen aameerikamägedes..ei saanud ülesse ka ärgata.Koik keerles ja vajus kuidagi.
Kas ma peaks arstil paluma rohte muuta v6i on see millestki muust tingitud??
Eks see olegi paanikute hirm,et mul on kindlasti midagi viga,ma ei saa kunagi terveks jne.Aga enda rahustamiseks kas oleks v6imalik lasta teha uuringud haiglas kogu kehale.Kas selleks peab arst saatekirja andma..v6i v6in ise minna ja paluda?Sest olen toesti nagu noor vanainimene.
M6ned vaevused veel,mis m6ned harvem m6ned tihedamini tekivad.:värinad kätes vahel peas,jalad tuimad,silmade ees (laigud,triibud,virvrndus,rohelised laigud),,väsimus,südames pigistamise tunne,täiskohu tunne,pearinglus,seksist pole üldse m6tet rääkida,külmavärinad,peavalud.

Tervitades Hanna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täielik tagasilöök. Kas see vois olla tingitud sellest külmetusest voi antibiootikumidest, sest köhin toesti väga hullusti?
Kehaline haigestumine tingib sellise tagasilöögi. Siit aga ka praktiline järeldus - tugevam tervis, tagasilöögid kaovad, jäävad vaid edasi-löögid-edenemised.
Kas ma peaks arstil paluma rohte muuta v6i on see millestki muust tingitud??
AD-d muuta vaja ei ole. Vaja on teha ka midagi lisaks - vt minu printsiipi - ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid." Seega - harjutused (viis rühma) ja uus hoiak e eluviis.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet